Розписний посуд: особливості та переваги

За допомогою керамічного посуду ви зможете не лише готувати надзвичайно смачну їжу, але й забезпечити її ексклюзивну подачу. Особливістю є те, що їжа в такому посуді може зберігатися набагато довше, оскільки для його виготовлення використовують натуральні матеріали; ще наші бабусі знали це.

Виготовлення керамічного посуду вимагає більш тривалого проміжку часу, оскільки будь-які роботи виконуються вручну. Для виробництва використовують глину, яка має специфічний запах та коричневий, білий або сірий колір, а щоб зміцнити отриманий у результаті посуд, додають інші натуральні породи. Також спеціальної підготовки потребує й власне глина – має бути вилежаною.

Коли виріб набув потрібної форми, йому необхідний час для того, щоб висохнути у природних умовах, адже, якщо помістити його у піч для випалення, існує велика ймовірність, що з'являться тріщини або виріб не матиме належного рівня міцності. Саме тому вироби заведено сушити у природних умовах. Після того як виріб висохнув, здійснюють перевірку та виправляють різноманітні недоліки.

Далі відбувається покриття спеціальними розписом, орнаментом або ж глазур'ю. Для випалення піч необхідно нагріти до 800-1000 градусів. Весь цикл випалювання триває близько 7 годин.

Ознайомившись із технологією виробництва, ми змогли переконатися у складності процесу виготовлення старовинного керамічного посуду. Проте за його допомогою можна поринути у часи наших прабабусь.

Основна перевага цих виробів – екологічно чиста продукція. Тому їх можна та потрібно використовувати у побуті. Багато хто одразу ж подумає, наскільки важким та незручним є такий посуд у застосуванні, проте варто один раз приготувати в ньому їжу – і ви відразу ж забудете про всі недоліки. Вас приємно вразить смак приготовленої їжі.

Варто знати кілька основних нюансів щодо використання такого посуду:

- її слід вимочувати у воді перед першим використанням;
- керамічний посуд досить довго розігрівається та охолоджується, тому їжа готується у власному соку;
- посуд не любить різкої зміни температури.

Ми впевнені, що наші поради стануть вам у пригоді й ви зможете повною мірою насолодитись смаком приготовленої їжі.

Розписний посуд купити можна в компанії «Кооператив "Кераміка"». У нас представлено величезний асортимент керамічних виробів, зокрема вази, посуд, горщики для квітів, які виконані у різноманітній стильовій гамі. Здійснюємо як оптовий, так і роздрібний продаж товарів. Приймаємо замовлення з усієї України. Чекаємо на ваші звернення!